JAK ZORGANIZOWAĆ IMPREZĘ W OGRODZIE?

Ogród jest tym miejscem, szczególnie latem, gdzie przebywamy najchętniej. Jego klimat uspokaja, pozwala wypocząć, przynosi ciszę i wytchnienie po dniu pracy. W ogrodzie, wśród zieleni i śpiewu ptaków, inaczej smakuje obiad czy popołudniowa kawa. W ogrodzie też z powodzeniem urządzamy różnego rodzaju przyjęcia i imprezy. Ciekawie można urządzić urodziny dziecka czy imieniny któregoś z członków rodziny właśnie w ogrodzie. Wystarczy tylko trochę pomysłowości, a zaproszeni goście długo będą pamiętać taką imprezę. Należy wybrać odpowiednie miejsce na ustawienie stołu i krzeseł, do siedzenia mogą posłużyć również ławki ogrodowe, na które można położyć miękkie poduszki. Stół najlepiej ustawić w pobliżu ukwieconej pergoli, która dodatkowo będzie nadawała uroczystego charakteru temu wyjątkowemu spotkaniu. Stół, przykryty jednorazowym obrusem, dekorujemy roślinami ogrodowymi, zamiast falkonu z kwiatami, może być to półmisek z wodą, a w niej pływające kwiaty przyniesione z ogrodu. Przygotowujemy nakrycia i talerze. Niekoniecznie musi to być zastawa, dekoracyjniej wyglądać będą kolorowe kubki i talerzyki. W dużych, szklanych dzbankach przygotowujemy napoje, a w półmiskach ustawiamy owoce. Do tak przygotowanego stołu można już zapraszać gości. W razie dużego nasłonecznienia, nad stołem można ustawić parasol ogrodowy. Na tę okoliczność dobrym pomysłem byłby zakup namiotu ogrodowego, ale to jest nieco większy wydatek.

CO PODAĆ NA IMPREZĘ W OGRODZIE?

Na imprezę letnią w ogrodzie przygotowujemy dania proste. Najbardziej odpowiednie będą dania z grilla. Mogą to być różne gatunki mięs, szaszłyki, ryby oraz kaszanka. Menu powinno być urozmaicone rożnego rodzaju sosami i pozostawione do wyboru przez gości. Na stole należy ustawić kilka rodzajów zimnych napojów, owoce oraz przygotować zimne zakąski. Na tę okazję najodpowiedniejszym deserem będą lody z owocami. Przygotowane potrawy należy wyłożyć na półmiski, przykryć przed owadami białymi lnianymi ściereczkami lub folią spożywczą . Dania z grilla należy przyrządzać tuż przed przybyciem gości, żeby były ciepłe.

JAK PRZYGOTOWAĆ OGRÓD DO IMPREZY?

Przygotowując imprezę w ogrodzie należy mieć na uwadze także wygląd ogrodu. Można dodatkowo przygotować kilka elementów, które nadadzą mu odświętnego wyglądu. Miedzy drzewami w ogrodzie można rozwiesić żyłkę i do niej poprzywiązywać dekoracyjne elementy takie jak: baloniki, wstążeczki, wiatraczki, ozdobne kule z kolorowej bibuły i wiele innych elementów. Wieczorem koniecznie powinny wisieć świecące latarenki czy zawieszone na konarach drzew specjalnie wykonane na tę okazje lampiony. W okolicach stołu biesiadnego można poustawiać kolorowe wiadra wypełnione mokrym piaskiem, w który wetknięte mogą być kwiaty słonecznika, rumiany ogrodowe, malwy i inne dekoracje. W niektórych miejscach ogrodu mogą być zatknięte w ziemię płonące pochodnie, będą nadawały mu tajemniczości. Stworzenie w ogrodzie dyskretnych kącików na pewno zachęci gości do rozmów.

 

Frazy odsyłające:

  • impreza w ogrodzie menu
  • impreza w ogrodzie