Jak urządzić grila w ogrodzie?

Grillowanie pod chmurką , cały czas jest na modzie.

Jak ustawić grill?

Bez względu na to czy zamierzamy wybudować w ogrodzie grill z altaną czy też mamy mały, przenośny ruszt, który zazwyczaj stoi w garażu powinniśmy wiedzieć jak najkorzystniej je ustawić. Najlepiej znaleźć miejsce z dala od zabudowań zarówno naszych jak i zabudowań sąsiadów. Dym nie powinien wtedy nikomu przeszkadzać. Podobnie z hałasem, który niejednokrotnie towarzyszy polowym spotkaniom towarzyskim. Ze względów bezpieczeństwa najlepiej jest zaplanować jego ustawienie w miejscu najmniej wietrznym. Grill nigdy nie powinien być narażony na bezpośrednie działanie wiatru. Do osłonięcia można wykorzystać rosnące w ogrodzie drzewa lub też ustawić estetyczną ściankę.

Improwizacyjny grill.

Możemy zbudować tymczasowy grill, używając cegieł lub bloczków budowlanych. Układamy z nich dwie ścianki wysokości około 50 cm i umieszczamy na nich dwa metalowe pręty na których opieramy kratkę do pieczenia. Węgiel drzewny umieszczamy na blasze lub robimy palenisko bezpośrednio na ziemi.

Jak unikać niebezpieczeństwa przy grillowaniu?

Aby, uniknąć wypadków różno rodzaju, używamy skórzanych rękawiczek i przyborów z długimi rączkami pozwalającymi na zachowanie bezpiecznej odległości od paleniska. Nie wolno stosować jako podpałki benzyny ani spirytusu metylowego. Używamy specjalnych płynów do rozpalania grilla, suchego drewna lub podpałek w kształcie kostek, które umieszcza się pod węglem. Nie pozwalajmy bawić się dzieciom blisko palącego się grilla. Zawsze trzymajmy w pobliżu pojemnik z wodą. Kiedy zakończymy grillowanie, palenisko zalewamy wodą.

Jak łatwo rozpalić grilla?

W dużej puszce po kawie wiercimy otwory wokół podstawy, a następnie usuwamy pokrywkę i dno otwieraczem do puszek. Ustawiamy puszkę podstawą do dołu pośrodku grilla i wkładamy do środka warstwę węgla drzewnego, po czym zapalamy gazety przez wykonane otwory. Puszka będzie działać jak komin, kierując płomienie na węgiel. Kiedy węgiel się rozpali, zabieramy puszkę szczypcami i rozprowadzamy palący się węgiel po powierzchni paleniska.